KATEGORİLER
Kripto Al Sat


19 Mayıs Sözleri

19 Mayıs Sözleri
19 Mayıs Sözleri

19 Mayıs Sözleri, milli mücadelemizin ve kurtuluş savaşımızın ilk adımının atıldığı tarihtir. 19 Mayıs 1919 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk bağımsızlık meşalesinin ilk fitilini Samsun’da ateşlemiş ve dünyanın da hayranlık ve şaşkınlıkla izlediği bir kurtuluş mücadelesi başlatmıştır. Vatan toprağımızın emperyalist güçlerden temizlenmesi mücadelemizin en önemli anı olan 19 Mayıs tüm ulusça gururla kutladığımız milli bayramlarımızdan biridir. Bu önemli günün bayram coşkusuyla kutlanması ve unutulmaması için hem tarihi bir görev hem de sorumluluğu açısından gençlere armağan edilmiştir. Bu anlamlı gün hakkında geçmişten günümüze birçok söz söylenmiş, her biri tarihi sözler olarak yerini almıştır. Günümüz sosyal medya paylaşım sitelerinin her birine göre ayrı ayrı düzenlemeler olup burada bazıları için örnekler seçtik. 19 Mayıs sözleri tumblr sosyal medya uygulamasında paylaşabileceğiniz günün anlam ve önemini belirten sözlerden birkaçını sizin için derledik.

19 Mayıs ile İlgili Sözler

 • Kurtuluş mücadelemizin ilk günü 19 Mayıs hepimize kutlu olsun.
 • Özgürlüğü uğruna her türlü zorluğu göze alan milletler yenilmez. Yaşasın 19 Mayıs.
 • Zorluklar ve inançla kazanılmış Cumhuriyetimizin kurtuluş meşalesinin ateşlendi gün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.
 • Özgür ve çağdaş geleceğimiz için emperyalist güçlere karşı verilen kurtuluş mücadelemizin ilk adımı olan 19 Mayıs tüm ulusumuza kutlu olsun.

19 Mayıs ulusumuzun guru kaynağı olduğu kadar milli duygularının da doruklara çıktığı gündür. 19 Mayıs sözleri twitter paylaşımlarınız için kullanabileceğiniz sözlerden bazıları şöyle sıralanabilir.

 • 19 Mayıs, bu milletin esarete boyun eğmeyeceğini, en büyük arzusunun bağımsızlık olduğunu, vatanımız için hiç tereddüt etmeden ölüme koşan aziz şehitlerimizi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle minnetle anıyoruz.
 • Ulusumuzu aydınlık bir geleceğe taşıyan temelleri 19 Mayıs’ta atılan kurtuluş savaşımızın başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarına minnettarız.

19 Mayıs sözleri resimli mesajlarla da paylaşılıp pek çok kişinin arşivlerinde bulunmaktadır. Görsel ögelerle desteklenen milli bayramımız hak ettiği şekilde kutlamalarda yerini almaktadır. Bu sözlerden bazılarını sizler için derledik.

 • 19 Mayıs, Türk Milleti’nin özgürlük ve tam bağımsızlık umutlarının vücut bulduğu aydınlık bir gelecek için adım atıldığı gündür. Gençlerimize armağan edilen en coşkulu bayramlarımızdan biri olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.
 • Şanlı bayrağımızı ebediyen semalarımızda dalgalandırmak için başlattığı özgürlük mücadelesiyle tüm dünya uluslarına örnek olan Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basışı ve milli mücadelemizi başlattığı 19 Mayıs kutlu olsun.
 • Tam bağımsız yaşamak için ölümü göze alan uluslar, onur ve şerefinin gereği olan tüm özveriyi yapmakla teselli bulurlar. 19 Mayıs’ta başlayan ulusumuzun destansı kurtuluş mücadelesinde şehit olanları saygıyla ve minnetle anıyoruz.

19 Mayıs sözleri kısa mesajlarla da paylaşılan duyguları aynı coşkuyla yansıtıyor.

 • Tarihimizin dönüm noktası 19 Mayıs’ı her yıl yeniden aynı coşkuyla kutluyoruz.
 • Yüce Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin başlangıcı 19 Mayıs hepimize kutlu olsun.
 • Ata’sına ve fikirlerine sahip çıkan gençlerin bayramı kutlu olsun.
 • 19 Mayıs 1919 ulusal bağımsızlığımızın başlangıç günüdür.
 • Zafere giden yol asla çiçekli değildir.
 • Bir kahraman 19 Mayıs’ta ayakbastı Samsun’a. O gün hiç batmayacak bir güneş doğdu üzerimize.
 • Milletin bağrında tertemiz bir nesil yetişmekte. Ay yıldızlı bayrağımız bu topraklarda senin yaktığın bağımsızlık meşalesi ile birlikte ilelebet dalgalanacak.
 • Milli şuur bir kişiye ait değil hep beraber hareket edilmesiyle değer kazanır. 19 Mayıs milli bayramımız kutlu olsun.
 • Biz Türk gençlerinin Ata’mızın emaneti Cumhuriyet ve devrimlerine sahip çıkmak en yüce görevlerimiz arasındadır.

Güzel 19 Mayıs Sözleri

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı gençlere ve tüm milletimize armağan edilmiş, ancak arka planında Türkiye Cumhuriyeti’nin kaderini belirleyen önemli bir gün bayrama dönüştürülmüştür. 19 Mayıs sözleri resimli mesajları ve daha birçoğu Ulusumuzun kurtuluş mücadelesini anlatan anlamlı sözlerden oluşmaktadır. Vatanımızın çağdaş uluslar seviyesinde bir yeri olmasında en büyük adımı olan; Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ve emanet ettiği cumhuriyetimizin ilk ışığı bağımsız mücadelemizin sembolü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı herkese kutlu olsun.

İçerik
Doğum Günü Mesajları

Doğum günü mesajları ile sevdiklerinize sürpriz yapabilirsiniz. Evet, herkes hediye bekler fakat hediyenin en güzeli1

26 dk. 17294 Okundu
İçerik
İyi Geceler Mesajı

Uyku öncesi güzel bir mesaj almak, gününüzün güzel bir şekilde tamamlanmasını sağlayabilir. Sevdiğinizin yüzünde gülücükler1

4 dk. 24 Okundu
İçerik
Ramiz Dayı Sözleri

Ramiz dayı sözleri ezel dizisi ile son derece meşhur olmuş sözlerdir. Son derece anlamlı ve1

4 dk. 48 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al