Ana Sayfa SİNEMA The Queen’s Gambit 2. Sezonu Gelecek mi?

The Queen’s Gambit 2. Sezonu Gelecek mi?

The Queen’s Gambit
The Queen’s Gambit

The Queen’s Gambit 2. sezonu gelecek mi? Netflix’in 23 Ekim 2020’de yayınlanan Netflix özel yapım dizisi hala en çok izlenenler listesinde ilk 10’da yerini korumakta.

Dizi sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok yerinde izleyicilerin büyük ilgisini toplamayı başardı. İlk sezonun böylesine sevilmesi akıllarda 2. sezon ne zaman sorusunu uyandırdı. “The Queen Gambit” kitabının senaryoya dönüşmesi üzerinde kitapta yer alan bütün konsept yayınlandı. İzleyicilere bir kitap üzerinden serinin devamı gelmeyecek maalesef. Fakat Game of Thrones, Big Little Lies gibi dizilerin senaristleri kitapların devamları ne zaman çıkacağı bilinmese de dizi çekimlerine devam etmişlerdi.

Kraliçe Gambiti
Kraliçe Gambiti

The Queen’s Gambit Başrol ve senartis yorumları

The Queen’s Gambit dizisi ilk sezonda yarım kalan çoğu ipucunu finale doğru birleştirse de izleyiciler hala açık kalan kapılar olduğunu, dizinin bir serisinin olmasını istiyor. Dizinin senaristi bu konuda “izleyicinin bundan sonra ne olacağını hayal etmesine izin verebiliriz” diyerek dizinin devam etmeyeceği yönünde konuştu. Ayrıca dizinin başrol oyuncusu Anna Taylor ( dizide Beth Harmon ) eğer 2. sezon çekilmesi teklifi gelirse reddetmeyeceğini ama devamına pek gerek olmadığını belirtti.

İlginizi Çekebilir:  Gerçek Suçlardan Uyarlanan En İyi 20 Film

Anna Taylor: “Karakteri çok seviyorum ve istenirse kesinlikle tekrardan oynayacağım. Hayatının geri kalan kısmının da büyük bir macera içerisinde olduğunu düşünüyorum ama sanırım iyi bir yerde bitti.”

Başrolün ve senaristin yorumlarına bakılırsa dizinin 2. sezonu için bir açıklama yapılmasa da dizinin 2. sezonu gelmeyecek gibi gözüküyor. Bazı diziler uzadıkça aynı keyfi vermemesine rağmen The Queen’s Gambit’i en azından 1-2 sezon daha izlemek isterdik…

The Queen’s Gambit 2. sezonu gelecek mi? Sorusunu yanıtlamış olduk daha önce izlemeyenler dizinin konusunu aşağıda inceleyebilir.

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz