KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Please Close Down The Rockstar Games Launcher Before Running This Installer Hatası ve Çözümü

Please Close Down The Rockstar Games Launcher Before Running This Installer Hatası ve Çözümü , bir Windows masa üstü uygulaması olan the rockstar games launcher hem dijital hem de disk tabanlı oyunlara erişilmesini sağlar. Bu şekilde Rockstar Games PC koleksiyonunuza tek bir yerden hızlıca erişebilirsiniz. Desteklenen oyunlara eklenen bulut depolama işlevselliği gibi pek çok kullanışlı özelliğe sahiptir. Her dijital platformda olduğu gibi kullanıcılar zaman zaman hata mesajları ile karşılaşabiliyor. Bunlardan biri please close down the rockstar games launcher before running this installer hatası ve çözümü olmaktadır. Bu hata daha çok GTA 5 yeni güncellemesi kurarken karşınıza çıkabilir.

Please Close Down The Rockstar Games Launcher Before Running This İnstaller Hatası Nedir?

Türkçesi “Lütfen bu kurucuyu çalıştırmadan önce Rockstar Games Başlatıcısını kapatın” olan bu hata, Rockstar Games firmasının kendi başlatıcının oyuncularının hizmetine sunması ile ortaya çıkmaya başladı. Firma oyuncularının bu hizmete dikkatini çekmek için GT: San Andreas’ı ücretsiz olarak da sunmuştu. Ancak hiç beklenmedik bir alanda bu hizmet sorunlar çıkarmaya başladı.

Bu hizmeti kullanan bilgisayar oyuncuları tek oyunculu modlarda bile olways- online’a çevrildiğini görmeye başladı. Çevrimdışı modda oynama özelliğini etkileyen please close down the rockstar games launcher before running this installer hatası ve çözümü kullanıcılara güvenlik duvarını kapatması ile başlatıcının çalışmadığı görmesi ile ortaya çıkabiliyor. Oyun önyükleme aşamasında iken aktivasyon doğrulaması istiyor. Güvenlik duvarı tarafından oyunun açılması engelleniyor. Bu aşamadan sonra ise oyun tek oyunculu modda olways online olarak devam ediyor.

Please Close Down The Rockstar Games Launcher Before Running This İnstaller Hatası Nasıl Çözülür?

GTA 5 güncellemesi alırken karşınıza çıkan bu hatadan kullanıcılar ne yaparlarsa yapsınlar kurtulamayabiliyor. Bu hatadan kurtulmak için en iyi çözüm ise yeni launcher.exe dosyasının yüklenmesi olacaktır. Bu şekilde dosyanın çalışıp çalışmadığını hızlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Bu isimde çalışan herhangi bir yazılım var ise bu hata ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda please close down the rockstar games launcher before running this installer hatası ve çözümü için görev yöneticisinde çalışan launcher.exe isimli bir programın çalışıp çalışmadığını kontrol etmektir.

Farklı bir çözüm olarak hata penceresini kapatabilir ve C üzerinden “/AppData/Local/Temp” dosyasının açarak Rockstar- Games– Launcher.exe isimli dosyayı manuel olarak çalıştırabilirsiniz. Bu şekilde doğrudan bir güncelleme sağlanır. Kısaca bu hatayı alan kullanıcılar için takip edilmesi gereken dört adım şu şekildedir:

Hata ve Çözümler
  • Antivirüs kontrol edilmelidir. Klasörde yer alan tüm exe uzantılı dosyalar için eklemeler yapılmalıdır.
  • GTAV kurulumu yeniden yüklenebilir.
  • VPN devre dışı bırakılarak oyun yeniden açılmaya çalışılabilir.
  • Herhangi bir dosyayı doğrulama yerine doğrudan “GTAVLauncher.exe -verify” komut istemi için başlatıcı çalıştırılabilir.

En basit çözümlerden biri de platformu kaldırıp yeniden kurmayı denemektir. Kurulum aşamasında bozuk olan bir dosya nedeni ile de bu şekilde sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Özellikle oyunun başlatıcısını bulamayanlar oyunun verilerini kontrol edebilir ve en son sürümü indirmek için resmi web sitesi üzerinden indirme işlemlerini tamamlayabilir. Platform kullanıcılarına aldıkları hatalarda destekler vermektedir. Her yeni uygulama kullanım aşamasında bazı sorunlar ortaya çıkartabilir. Zaman içerisinde sistem oturur ve çok daha sorunsuz, başarılı olarak kullanıcılarına hizmet vermeye devam eder.

İçerik
Clash of Clans Hesap Aktarma Nasıl Yapılır?

Clash of Clans, akıllı telefonların hayatımıza ilk girdiği günden bu yana kullanıcıların en çok sevdiği1

2 dk. 13 Okundu
İçerik
Araba Oyunları

Yarış oyunları , oyun dünyasındaki en eski oyun kategorilerinden biridir. Bu oyunlar bugüne kadar en1

3 dk. 11 Okundu
İçerik
En İyi Playstation 4 Oyunları

En İyi Playstation 4 Oyunları , 2013 yılında Sony’nin 4. Versiyonu olarak çıkış yapan Playstation1

3 dk. 17 Okundu


Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.Sosyal Medyada bizi takip edin.