Teknoloji

Hosting Nedir? Hosting Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

osting şirketleri bu güçlü donanımlara ve web yazılımlarına sahiptirler ve kullanıcılarına bu hizmeti sunarlar. Bu yüksek güçlü teknik donanıma sahip bilgisayarlara da sunucu denir.

Hosting kelimesinin Türkçe karşılığı barındırmadır. Yani kelime türkçeleştirildiğinde ortaya internet dilince verileri barındırma anlamı çıkar. İnternet sitenizde bulunan verileri depolayarak saklayan ve 7 gün 24 saat boyunca internet bağlantısının olduğu her yerden ulaşılabilir hale getiren sisteme hosting denir.

İnternet sitenizdeki verilerin saklanması için, internet sitenizin de devamlı açık ve ulaşılabilir olması için, güçlü ve devamlı olarak çalışacak bilgisayarlara ihtiyaç vardır. Hosting şirketleri bu güçlü donanımlara ve web yazılımlarına sahiptirler ve kullanıcılarına bu hizmeti sunarlar. Bu yüksek güçlü teknik donanıma sahip bilgisayarlara da sunucu denir.

Hosting Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sunucunun işletme sistemine özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir.

Öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerek. Eğer ihtiyaç duyduğunuzdan daha fazla bir alan satın alırsanız, bu boş yere harcama yapmanız anlamına gelecektir. Hosting satın alırken gereğinden fazla ödeme yapmamaya özen gösterin. Alanın yetersiz olması da sitenin hızı ve ulaşılması açısından sorun yaratacağı için, alanın çok da yetersiz olmamasını da sağlamalısınız.

Eğer satın aldığınız hosting hizmeti, siteyi ziyaret insanların yoğunluğunu kaldıramazsa, trafik sorunları ortaya çıkarsa, ziyaretçileriniz sitenize erişim konusunda sorun yaşayabilirler. Onların sorun yaşaması, sizin de sorun yaşamanız anlamına gelir.

Eğer hosting hizmeti almak konusunda tecrübeniz yoksa, hosting şirketinin her türlü teknik ayrıntıyı sizin için halledebileceğinden emin olun.

hosting
hosting

Hosting Çeşitleri Nelerdir?

İhtiyaç duyulan alana, işletim sistemine göre farklı hosting hizmetleri verilebilmektedir. İhtiyaç duyduğunuz hosting türünü belirlemek ve buna göre bir hizmet satın alabilmek için, hosting türleri konusunda araştırma yapıp bilgi sahibi olmalısınız. En önemli konular sunucunun kullandığı hosting hizmeti ve paylaşım türüdür. Piyasada tercih edilen diğer hosting türleri şu şekildedir:

E-posta Sunucusu

Kurumsal Hosting

WordPress Hosting

Cloud Hosting

Hosting Alırken Hangi Firmaları Tercih Etmeliyim?

İnternetin tüm dünyada artık ulaşılabilir hale gelmesiyle birlikte, pek çok yeni iş alanı ortaya çıktı. Hosting hizmetleri de bunlardan biri. Piyasa çok genişlediği için, haliyle hosting hizmeti veren firmaların sayısı arttı. Şu an piyasada sınırsız sayıda hosting şirketi bulunmaktadır. Eğer piyasadaki firmalardan herhangi birini seçmek konusunda kafanız karışıksa ve karar veremiyorsanız, yukarıda verilen bilgiler ışığında hareket ederek bir firma seçmelisiniz.

Bunlardan en çok bilinen ve tercih edileni olan Cenuta, WordPress, hosting, sunucu, hazır site ve alan adı konularında hizmet veren, sektöründe oldukça başarılı bir hosting şirketidir.

Aşağıda bağlantıları olan Cenuta’nın 2020 Yılında Güncel Hosting Fiyat Listesi

WordPress hosting

Ekonomik hosting

Sınırsız hosting

Bayi hosting: Aylık 29.99 TL

Hemen detaylı bilgi almak ve Cenuta’yla çalışmaya başlamak için cenuta.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda site içinde bulunan “bizimle mutlu olanlar” isimli kullanıcı yorumlarını okumanızda fayda var. Böylelikle neden Cenuta’yı seçmeniz gerektiğini anlamanız çok daha kolay olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AdBlock Engellenmiştir!

Bize destek olmak için lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakın.