KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Hiç Bilmediğiniz İlginç Alerjiler

Hiç bilmediğiniz ilginç alerjiler sizi şaşırtacak kadar saçma ya da ilginç alerjilere sahip insanları öğrendiğinizde kendinizin sahip olduğu alerjiye şükredeceksiniz. Alerji yatkın insanlara “Atopik” insanlar denir. Bu insanlar normalde alerjiye neden olmayacak maddelere aşırı tepki göstermeleri sonucu alerji olurlar. Alerjilerin sebepleri bağışıklık sistemi, hassas olan insanlar, psikolojik nedenler, bolca stres, elektro-manyetik dalgalar gibi çeşitli kirlilikler de sebep olabilmektedir. Çoğu kişinin belli besinlere, mevsimsel değişiklere, polenlere, ilaçlarda kullanılan bazı kimyasallara ve bazı takılarda kullanılan maddeler alerjiye neden olabilmektedir.

Güneş: Depresyonu azaltan güneşin yaydığı UV ışınları aynı zamanda bazı insanlara için alerjen olabiliyor. Her ne kadar insanların mutlu olmasına ve güne enerjik başlamalarına yardımcı olsa da güneşe alerjisi olan insanlar az değil. Güneşe alerjisi olan insanlar ciltte kızarıklık, kaşıntı ve kabarma gibi reaksiyonlara neden olur.

Çikolata: Hepimizin severek yediği ve özellikle kadınların üzüldüğü veya depresyonda iken mutlu etmesi için sıklıkla tükettiği besin olan çikolata içerisinde barındırdığı katkı maddeleri nedeniyle maalesef bazı insanlarda alerjik reaksiyon gözlenebiliyor. Bunu önlemek için mümkün olduğunca kaliteli ve katkı maddesinin az olduğu çikolataların tüketilmesi gerekiyor. Eğer çikolatasız yaşayabilen biriyseniz sizin için önemli bir alerjen olmaz.

Hic Bilmediginiz Ilginc Alerjiler.

Spor: Bazı insanları sizin sürekli kaytardığınız için spor yapmadığınızı düşünebilir. Fakat bazı insanlar spor yaparken sıcak ve terin birleşmesiyle alerjik reaksiyona yol açar ve bu da bazı insanlar için ölüme neden olabilmektedir. Bu yüzden spor yaparken diğer insanlara göre daha fazla kendinize dikkat etmelisiniz.

Teknoloji: Teknolojik aletlerin belli bir miktar radyasyon yaydığını hatta bunun markaların içerinde bulundurduğu teknolojik parçalara göre değişiklik gösterdiğini hepimiz biliyoruz. Fakat hassas olan insanlarda teknoloji bir alerjen olabiliyor. Yaydığı elektro-manyetik dalgalar hassas insanlarda migren ve bazı deri reaksiyonlarına sebep olabilmektedir.

Hic Bilmediginiz Ilginc Alerjiler

Su: Hiç suya alerjisi olan birini duydunuz ya da gördünüz mü? Su insanların vazgeçilmez bir yaşam kaynağı. Su olmadan insanların ne kadar uzun yaşayabilirdik? Her ne kadar inanılmaz gelse de nadiren görülen bir alerjidir. Suya alerjisi olan insanların derilerine su temas ettiğinde ciltte kızarıklıklar oluşuyor.

İçerik
Egzama Nedir? Neden Olur? Nasıl Geçer?

Egzama nedir? Neden olur? Nasıl geçer? Egzama birçok insanda yaş fark etmeksizin yaşadıkları bir cilt1

7 dk. 13 Okundu
İçerik
Bipolar Nedir?

Bipolar Nedir? Psikolojik bir rahatsızlık olan Bipolar Nedir? Psikolojik bir hastalık olarak tanımlanan bipoların diğer1

2 dk. 29 Okundu
İçerik
İstifleme Hastalığı

İstifleme hastalığı her ne kadar tuhaf bir hastalık gibi gözükse de insanların yanlış kararlar vererek1

8 dk. 25 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.