KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Feminizm Nedir Neden Feminizmi Kötü Olarak Görürler

Feminizm nedir Neden feminizmi kötü olarak görürler Feminizm akımı Charles Fourier tarafından sosyal olarak gelişmek için öncelikle kadınlara daha fazla özgürlük verilmesi ile başlanacağına inandığı için bu akım ortaya çıkmıştır. Feminizm akımı kadınlarında erkeklerin olduğu kadar eşit haklara sahip olması gerektiğini düşündüğü bir akımdır. Amaçları adalet, eşitlik duygusu ve geçmişten günümüze kadar gelmiş halen bazı yerlerde devam eden ataerkil düşünceyi yıkmaktır.

Feminizm Nedir

Feminizm geçmişte sadece kadınların katılabileceği bir akımdı. Erkekleri almıyorlardı çünkü erkeklerin kadın olmanın ne olduğunu anlayamayacak kadar basit bir canlı olduğunu düşünüyorlardı. Erkeklere güvenleri yoktu. Fakat erkeklerde feministlik artmaya başlayınca kadınlar erkeklere güvenmeye başladı. Zaman geçtikçe feminizm kölelik, eşit vatandaşlık hakkı, sınıf mücadelesi ve ırkçılık gibi mücadelede bulunmuştur.

Feminizmin amacı erkekleri kötülemek veya nefret etmek değildir. Onların amacı eşit bir dünyadır. Ataerkil toplumu savunan herkesle mücadele eder. Sadece adalet isterler. Günümüzde kadınların oy kullanma, çalışma hakları gibi geniş hakları olsa da halen kadınların hor görüldüğü aşikar. Kadınların her gün verilen ölüm haberleri veya tecavüz edilmesi sonucunda açık gezmesiyle suçlanması, tecavüz edilen kişiyle zorla evlendirilmesi konular, her yürüyüşünde erkekler tarafında sıkça taciz edilmesi gibi mevzulara karşı feministler mücadele eder.

Feminizm nedir 1

Peki feministler sadece adalet arayışında ise neden feminizmi kötü bir düşünce olarak görüyorlar. Bunun pek çok nedeni bulunmaktadır. İlk olarak her şeyde olduğu gibi ailenin çocuklarını nasıl yetiştirdiği ile başlıyor daha sonrası çevresi ve okul etkili oluyor. En son ise çocuğun kendi kararları ile devam ediyor. Ailesi eğer kız ve erkek çocuğunu eşit bir şekilde yetiştirmek yerine ev işlerinden başlayarak ikisini eşit bir şekilde çalıştırmaz ve kız çocuğunu erkek çocuğuna hizmet ettirecek şekilde yetiştirerek yetiştirirse çocukta hizmet edilen tarafın erkek olduğu düşüncesi yer eder. Tabi bu aşılabilir. Zor bir şey değil sadece araştırarak ve asıl doğru şeyin ne olduğunu karar vermesiyle devam eder. Kendisi ailesi tarafından serbest yetiştirildiği için ev işlerine dair hiç bir şey bilmediği için ve her ne hata yapsa olsun yapar elinin kiridir, diye ayrım yapılırsa erkek doğrunun bu olduğunu düşünür.

Tabi ki de hal böyle olunca feminizmin yanlış bir şey olduğunu düşünebilir. Diğer bir faktör ise feminizmi yanlış anlayıp erkeklerden nefret edenlerin kendilerini feminist olarak tanıtması da buna bir nedendir. Fakat feminizm sadece eşitlik ister.

İçerik
Menengiç (Çitlembik) tohumunun faydaları nelerdir? Menengiç kahvesi ne işe yarar?

Menengiç tohumu, diğer adıyla çitlembik. Yüzyıllardır alternatif tıpta kullanılan ve kahvesi yapılan menengiçten bahsedeceğiz bugün1

4 dk. 16736 Okundu
İçerik
Lohusa Dönemine Özel Egzersiz Hareketleri

Lohusa Dönemine Özel Egzersiz Hareketleri .Hamilelik dönemi zor bir süreçtir. Bu zor süreci atlatan ve1

2 dk. 29 Okundu
İçerik
Bebek Nasıl Tutulur? En İyi 6 Bebek Kucağa Alma Pozisyonu

Bir annenin en önemli varlıklarından biri yeni doğan bebeğidir. O halde bebeğin henüz gelişim aşamasında1

2 dk. 7491 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.